راهنمای خرید شیر روشویی

راهنمای خرید شیر روشویی

راهنمای خرید شیر روشویی

شیر روشویی از مهم‌ترین اجزای یک سیستم بهداشتی در منزل محسوب می‌گردد. استفاده از یک شیر روشویی باکیفیت می‌تواند موجب زیبایی هرچه بیشتر سرویس بهداشتی شده و یک روش مناسب برای کاهش مصرف آب باشد اما چگونه باید به یک شیر روشویی با کیفیت دسترسی داشت؟ ما در مقاله راهنمای خرید شیر روشویی، به مهمترین نکات پیش از خرید شیر روشویی خواهیم پرداخت تا با درنظرگرفتن این نکات، یک خرید مناسب از همه نظر را تجربه نمایید.

مقدمه‌ای بر انتخاب شیر روشویی

همان قدر که توجه به کیفیت ساخت یک شیر روشویی اهمیت دارد، نوع طراحی و داشتن دیزاین منحصر به فرد نیز می‌تواند موجب هرچه زیباتر شدن سرویس بهداشتی منزل شما گردد. یک شیر روشویی باید همزمان هر دو ویژگی‌ را داشته باشد. شیرآلات اهرمی جزیره – باستان  از دیرباز، زبانزد همه اقشار جامعه بوده‌اند. این شهرت مدیون استفاده از مواد اولیه برتر و همچنین استفاده از برترین طراحان صنعتی بوده است.

اهمیت شیر روشویی را نباید دست کم گرفت. همین اجزای کوچک هستند که می‌توانند تاثیری ماندگار در دکوراسیون سرویس بهداشتی شما داشته باشند. با وجود انتخاب‌های بسیار زیاد و طرح‌های متنوع، انتخاب یک ست مناسب کمی دشوار به نظر می‌رسد. بهتر است قبل خرید شیر روشویی طرح کلی مورد نظر خود را در ذهن‌تان ترسیم نمایید. این ترفند کمک خواهد کرد تا در انتخاب یک شیر روشویی سردرگم نشوید. در ادامه به چند مورد مهم در هنگام انتخاب یک شیر روشویی می‌پردازیم.

متریال شیر روشویی

متریال شیر روشویی
متریال شیر روشویی

پایه و متریالی که برای شیر انتخاب می‌کنید به محیط شما بستگی دارد. شیر‌های روشویی به طور معمول از آلیاژ فلزات مختلف خواهند شد. در بعضی موارد از شیشه‌های خاص نیز در تولید آن‌ها استفاده می‌گردد. با این وجود همان‌طور که گفته شد متداول‌ترین ماده برای ساخت شیر روشویی فلز است.

مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت شیر روشویی متریال به کار رفته در آن است. انواع مختلفی از شیرهای روشویی دارای یک روکش کروم هستند. فلز کروم بسیار بادوام است و با توجه به ساختار مولکولی خود می‌تواند برای مدتی طولانی از ساختار شیر روشویی محافظت نماید. علاوه بر افزایش میزان دوام شیرآلات، کروم یک لایه براق و انعکاسی را بر روی سطح شیر ایجاد می‌نماید.

شیرآلات روشویی جزیره با توجه به نحوه طراحی و همچنین متریال مورد استفاده در آن ها در دسته بندی های مختلفی عرضه می‌گردند. روش کارکرد تمامی مدل‌های شیرآلات جزیره به یک‌شکل است. این تداوم در طراحی مکانیکی موجب شده است تا این شیرآلات به عنوان یکی از باثبات‌ترین شیرآلات موجود در بازار شناخته شوند.

رنگ شیر روشویی

علاوه بر طراحی انتخاب یک رنگ مناسب نیز جز مهم‌ترین مراحل خرید شیر روشویی به حساب می‌آید. تهیه یک شیر روشویی که ظاهری بسیار جذاب داشته باشد اما با هماهنگی خاصی با نوع دیزاین سرویس بهداشتی ندارد، تنها موجب عدم هماهنگی در دکوراسیون خواهد شد.

 همواره باید رنگ شیر با بقیه وسایل و لوازم موجود در سرویس بهداشتی و حمام هماهنگ باشد. بسیاری از افراد برای همخوانی بیشتر این اجزا با هم، از ست شیرآلات استفاده می‌کنند. این کار باعث می‌شود بیشترین هماهنگی میان شیر روشویی با شیر توالت و سرویس بهداشتی به وجود آید.

یک شیر روشویی با لایه کروم به طور معمول هماهنگی بسیار خوبی در اکثر سرویس‌های بهداشتی دارد. با انتخاب رنگ‌ها بولدی مانند مشکی و یا رز گلد می‌توان چشم‌ها را به سمت روشویی خود خیره نمایید. شیرآلات جزیره در رنگ‌های بسیار متنوع و چشم‌نوازی عرضه می‌گردند. از جمله:

 •  رز گلد براق
 •  رز گلد مات
 •  سفید
 •  طلایی براق
 •  طلایی مات
 •  کروم
 •  کروم مات
 •  مشکی

 

تمامی این گزینه‌ها انتخابی فوق‌العاده برای شما خواهد بود. ترکیب یک شیر روشویی با رنگ رز گلد و یک سینک سفید می‌تواند بی‌نظیر باشد.

 رنگ کروم هنوز هم جزو محبوب‌ترین رنگ‌ها در هنگام خرید شیر روشویی به حساب می‌آید. تنوع رنگ محصولات جزیره موجب خواهد شد بتوانید صرف نظر از نوع دکوراسیون سرویس بهداشتی خود بهترین رنگ را برگزینید. شیرهای جزیره از بهترین فرایندهای رنگ‌آمیزی استفاده می‌کنند. مهم نیست چه رنگی را انتخاب می‌نمایید. با انتخاب جزیره مطمئن باشید می‌توانید برای سال‌های سال از زیبایی محصول مدنظر خود لذت ببرید.

برای آشنایی با رنگ های مختلف شیرآلات، پیشنهاد می‌شود مقاله بهترین رنگ شیرآلات را مطالعه کنید.

انواع کنترل کننده‌های آب خروجی

انواع کنترل کننده‌های آب خروجی
انواع کنترل کننده‌های آب خروجی

شیرهای روشویی قدیمی معمولاً دارای دو دسته پیچشی در سمت چپ و راست بودند که هر کدام از آن‌ها به لوله‌های آب سرد و آب گرم متصل می‌گشت. امروزه شیرهای روشویی از فرایند میکس استفاده می‌نمایند. در این نمونه از شیرهای روشویی آب سرد و گرم با یکدیگر ترکیب شده و از قسمت دهانه شیرون بیرون خواهد آمد.

 استفاده از اهرم‌های باکیفیت در شیرآلات جزیره موجب شده است تا بتوانید به میزان دلخواه مقدار آب خروجی را کنترل نمایید و همین موضوع یکی از مهمترین دلایلی است که شیرآلات جزیره به عنوان بهترین شیرآلات ایرانی شناخته می‌شوند.  شیرهای روشویی اولیه از نظر طراحی تفاوت چندانی با سایر شیرهای بکار رفته در مناطق دیگر منزل نداشتند.

 همه آنها از ساختار پیچشی بهره برده و با کمک پیچش قطعه فلزی بالای شیر موجب جریان یافتن آب می‌گشتند. با گذشت زمان به مرور شیرآلات اهرمی به جای این نوع شیرآلات مورد استفاده قرار گرفتند. امروزه شیرآلات اهرمی هنوز محبوب‌ترین نوع شیر روشویی در بازار هستند.

 این شیرآلات به خاطر سادگی نصب و سهولت استفاده از محبوب‌ترین شیرآلات مصرفی به حساب می‌آیند. بخش عمده‌ای از شیرآلات جزیره نیز از شیرآلات اهرمی تشکیل شده است.

مکان تعبیه اهرم

نکته مهم بعدی هنگام خرید شیر روشویی توجه به اهرم  شیر خواهد بود. قرارگیری مکان اهرم نیز در شیر روشویی متفاوت است. در بعضی از مدل‌ها، این اهرم که وظیفه کنترل میزان آب خروجی را تعیین می‌نماید در قسمت تاج شیر قرار گرفته است. با حرکت این اهرم به سمت چپ و راست می‌توانید کنترل کاملی بر حرکت آب داشته باشید. در مدل‌های دیگر، اهرم مدنظر در سمت کناره شیر تعبیه شده است. کاربرد این نوع اهرم کمی متفاوت خواهد بود. با چرخش اهرم با سمت بالا و پایین جریان آب خروجی کنترل خواهد شد.

پایه شیر روشویی

پایه شیر روشویی
پایه شیر روشویی

مورد بعدی در هنگام انتخاب یک شیر روشویی مناسب توجه به پایه شیر خواهد بود. در گذشته شیرهای اهرمی تنها با پایه‌های معمولی و متوسط روانه بازار می‌شدند. امروزه شیرهای روشویی در دو نوع شیرآلات روکار و شیرآلات توکار به کار گرفته خواهند شد. همین امر موجب شده است تا این شیرها با پایه‌های کوتاه، متوسط و بلند تولید شوند. شیرآلات پایه بلند معمولاً در کنار سینک‌هایی با دیزاین فانتزی تعبیه خواهند شد. این ترکیب می‌تواند در سرویس‌های بهداشتی مدرن، فضا را بازتر کرده و زیبایی محیط را دوچندان کند.

باتوجه به اینکه هر سیستم روشویی نیازمند پایه متناسب با خود است، جزیره اقدام به تولید شیرهای روشویی با پایه‌هایی در اندازه‌های مختلف نموده است.

فواید شیر روشویی اهرمی

برخلاف شیرهای ستونی و پیچشی که در قسمت قبلی در مورد آن‌ها صحبت کردیم، شیرهای اهرمی می‌توانند مزایای مختلفی داشته باشند. شاید همین مزایا موجب شده تا محبوبیت آن‌ها در بازار خرید شیر روشویی دوچندان گردد.

ظاهر مدرن و بسیار شیک این نوع شیرها می‌تواند یک راه حل مناسب برای کسانی باشد که می‌خواهند بدون تعویض کلی سیستم بهداشتی، ظاهری نوین و جذاب به روشویی خود ببخشند. کنترل دمای بهتر آب که به وسیله اهرم موجود در تاج و یا قسمت کناری شیر انجام خواهد شد نیز می‌تواند دلیل دیگری بر این محبوبیت باشد.

استفاده از اهرم برای سالمندان و همچنین خردسالان بسیار راحت‌تر بوده و علاوه بر زیبایی، سهولت استفاده از شیر روشویی را دوچندان می‌کند. شیرهای روشویی جزیره به علت استفاده از اهرم‌های فوق العاده باکیفیت که به وسیله بهترین متریال ساخته شده‌اند، می‌توانند برای ایجاد یک جریان کنترل شده‌ آب به شما کمک کنند. بهره‌گیری از این شیرها یک روش بسیار مناسب برای کاهش میزان مصرف آب خواهد بود. این کاهش مصرف نه تنها دارای مزایای اقتصادی است، یک کمک به محیط زیست نیز محسوب می‌گردند.

مواردی که باید قبل از نصب رعایت شود

هنگام خرید شیر روشویی مهم است که نوع اتصالات لوله‌کشی و همچنین مکان دقیق قرارگیری شیر را در نظر بگیرید. در بسیاری از موارد تعویض و یا تعبیه شیر روشویی نیاز به فرایند پیچیده و خاصی ندارد. تنها کافی است سیستم آب رسانی منزل را قطع کرده و سپس اقدام به جداسازی شیر روشویی قبلی نمایید.

کمک گرفتن از یک متخصص نصب می‌تواند بهترین گزینه در هنگام نصب یک شیر روشویی جدید باشد. شیر روشویی جدید را در محل مد نظر تعبیه کرده و لوله‌ها را دوباره متصل نمایید. پس از جداسازی شیر روشویی قبلی، اتصالات را به خوبی بررسی کنید تا از نبود نشتی مطمئن شوید.

صرفه‌جویی در مصرف آب با انتخاب یک شیر روشویی مناسب

صرفه‌جویی در مصرف آب
صرفه‌جویی در مصرف آب

داشتن کنترل بر میزان جریان آب خروجی می‌تواند مهم‌ترین گزینه برای صرفه‌جویی در مصرف آب باشد. برای جلوگیری از نشتی که منجر به هدر رفتن آب خواهد شد، محل‌های اتصال و بازوی شیرها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می‌کنند. اگر یک شیر آب دو دسته دارید، سعی کنید هر بار از یک دسته استفاده کنید، این کار باعث صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی خواهد شد. همان‌طور که گفته شد شیرهای اهرمی همانند شیرهای روشویی جزیره می‌توانند بهترین گزینه جهت کنترل آب خروجی و در نتیجه کاهش مصرف آب باشند.

نوع خاصی از شیرآلات روشویی با هدف اصلی صرفه جویی در مصرف آب تولید شده اند که قطعا در اماکن عمومی با آنها مواجه شده اید. شیرآلات چشمی هوشمند، شیرآلاتی هستند که بدون دستگیره اهرمی و پیچی کار می‌كنند و تنها با تشخيص حركت دست در مقابل سنسورهاي خود، آب به جريان مي‌افتد.

قیمت شیر روشویی

عامل بعدی که باید در خرید شیر روشویی به آن توجه نمایید قیمت است. باتوجه‌به نیاز مصرف‌کنندگان، شیرهای روشویی با قیمت‌های بسیار متنوعی به بازار عرضه می‌گردند. در اکثر موارد شیرهایی که با قیمت نازل به فروش می‌رسند از متریال مناسب استفاده نکرده و در مدت‌زمان کوتاهی مشکلات بسیاری را برای شما ایجاد می‌کنند.

متریال به کار رفته در تولید شیر روشویی از اصلی‌ترین فاکتورهای تعیین قیمت است. هرچه این متریال باکیفیت‌تر باشد، به طبع قیمت شیر روشویی نیز افزایش خواهد یافت. البته نباید تنها به قیمت توجه نمود. خرید شیر روشویی مناسب می‌تواند یک سرمایه‌گذاری باشد، چرا که با صرف هزینه درست می‌توان خیال خود را برای سال‌های سال از بابت داشتن یک شیر روشویی باکیفیت راحت کرد.

یک شیر روشویی باکیفیت نه‌تنها به دلیل داشتن فناوری‌های پیشرفته موجب کاهش مصرف آب و در نتیجه صرفه اقتصادی خواهد شد، بلکه هزینه تعمیر و نگهداری کمتری را نیز به همراه خواهد داشت. شیرهای جزیره پس از طی بالاترین مراحل تعیین کیفیت به بازار عرضه خواهند شد.

این شیرها با بهره‌گیری از فناوری روز دنیا مناسب‌ترین قیمت‌ها را در میان شیرهای روشویی برای شما به ارمغان می‌آورند. با یک انتخاب درست می‌توانید برای همیشه از زیبایی و راحتی این شیرها بهره ببرید.

سایر موارد

علاوه بر موارد گفته شده در هنگام خرید شیر روشویی باید به موارد زیر نیز توجه نمایید. به طبع هرکدام از این ویژگی‌ها باید با نیاز شما همخوانی داشته باشند.

 •  نوع آبفشان شیر
 •  سایز و شرکت سازنده کارتریج شیر
 •  میزان آب‌دهی (بر اساس دقیقه سنجیده می‌گردد)
 •  نوع شلنگ

 

شیرهای روشویی جزیره از بهترین کارتریج‌های ساخته شده بهره می‌گیرند. باتوجه به اهمیت کارتریج در کنترل میزان آب خروجی، جزیره در شیرهای روشویی خود از کارتریج های تولید شده توسط شرکت‌هایی نظیر SEDAL، KEROX و … استفاده می‌کند.

به طور معمول در مدل‌های مختلف شیرهای جزیره میزان آب‌دهی ۱۲ لیتر بر دقیقه خواهد بود. در اکثر مدل‌های شیر روشویی جزیره از شلنگ ULTRA FLEX استفاده شده است. نگران نباشید، نیازی نیست تمامی این اصطلاحات را به طور دقیق بررسی کنید. با خرید شیرآلات جزیره می‌توانید از بابت داشتن تمامی این ویژگی‌ها مطمئن شوید.

ابعاد شیر روشویی

"<yoastmark

ابعاد شیر روشویی نکته مهم دیگری در خرید یک شیر روشویی مناسب است.

کوچک یا بزرگ بودن شیر روشویی نه تنها موجب اختلال در عملکرد آن می‌گردد، بلکه باعث خواهد شد دیزاین کلی روشویی نامتناسب شده و جلوه نامناسبی پیدا کند.

اگر قرار است قفسه و یا کمدی در بالای شیر روشویی قرار بگیرد بهتر است از شیرهای روشویی پایه کوتاه استفاده نمایید.

در صورت استفاده از یک آیینه با ابعاد کوچک می‌توانید با خرید شیر روشویی پایه بلند شاهد یک تقارن بی‌نظیر در سرویس بهداشتی خود باشید. شیرهای روشویی جزیره در ابعاد مختلف و با پایه‌های متنوعی در اختیار شما قرار دارند و می‌توانید باتوجه‌به نیاز خود، سایز متناسب شیر روشویی را انتخاب نمایید.

سخن پایانی

در پایان باید گفت انتخاب یک شیر مناسب روشویی به فاکتورهای مختلفی وابسته است. طراحی، اندازه و فناوری به کار رفته در شیر می‌تواند بسته به محل مورد استفاده متفاوت باشد.

شیرآلات روشویی یکی از مهم‌ترین عناصر در زیبایی هرچه بیشتر سرویس بهداشتی منزل است. شرکتهای هایسی – جزیره – باستان  که با سابقه ای درخشان در طراحی و تولید شیرآلات مختلف همراه شما در انتخاب یک شیر روشویی مناسب باشد. شیرهای روشویی  با داشتن دیزاین های بی‌نظیر، متریال فوق العاده باکیفیت و بهره‌گیری از برترین فناوری های روز دنیا، می‌توانند آسایش خیال شما را فراهم نمایند.

 

Your Name
ارسال دیدگاه